CEWOOD ražošanas ceha jaunbūve saņem “Latvijas Būvniecības gada balva 2023”


Atskatoties uz aizvadītajā gadā sasniegto, “Latvijas Būvniecības gada balva 2023” kopumā izvērtēja 145 pieteikumus no visas Latvijas. Nominācijā “RAŽOTNE” uzvara CEWOOD ražošanas ceha jaunbūvei ar 8,5tkt m2 platību - Jaunlaicenē, Galdusalas ielā 1, Alūksnes novadā. Projekta arhitekts ir Aldis Apšenieks, projekta izstrādātājs - Pirmais Princips, būvnieks - Aimasa, bet būvuzraudzību nodrošināja IMME būvniecība.

Jaunais ražošanas cehs nav mūsdienās tik ierastā, ātri uzstādāma būve, kurā izvietot ražošanas līniju. Šī ēka ir uzņēmuma vērtības nesoša, kurā integrēts viss CEWOOD svarīgais: ilgtspēja, vēlme eksperimentēt ar pašu ražoto materiālu. Jūtama harmonija ar apkārtējo vidi, cieņa pret to, projekta laikā aktīva darbinieku un īpašnieku iesaiste. Tas nav tikai trešo pušu darbs, tā ir kopēja sasaiste, lai sasniegtu vienotu mērķi.

CEWOOD vadītājs Ingars Ūdris: “Būvniecības procesā tika saglabāti visi koki, kas auga tuvumā un pat rūpnīcas ēkas konfigurācija tika pielāgota reljefam un viena no sienām tiek veidota zig-zagā, lai nebūtu jāizzāģē koki. Ēkas īpašākais akcents ir īpaši izveidots apaļš logs - 3,2m diametrā – lielākais iespējamais viengabalains apaļa loga diametrs, kas iespējams Eiropā. Caur to - iedvesmojošs skats uz priedi, simboliski, kā koks, kas nebeidz augt, tā mēs vēlētos izaugsmi, kura nebeidzas. Šī projekta tapšanā iesaistīts plašs mūsu komandas loks, bet īpašu uzmanību tam veltīja īpašnieki, kas arī noteica projekta attīstību, iesaistījās veiksmīgas realizācijas gaitā. Pagodinājums un lepnums par darbu saņemt atzinību, ko pasniedza valsts eksprezidents Raimonds Vējonis.”

CEWOOD kā vadošais koka ēveļskaidu plātņu ražotājs Baltijā, investē arī izpētē, kas nākotnē ļautu atrast jaunus pielietojuma veidus fibrolīta plātnēm. No jauna būvējamajam ražošanas ceham, Dienvidu – Austrumu fasāde tika apdarināta ar koka ēveļskaidu plātnēm, kuras tika pārklātas ar krāsu sistēmu, kas aizsargā no āra klimatiskās ietekmes. Līdz šim fibrolīts āra fasādes apdarē netika izmantots. Tuvāko gadu laikā uzņēmums sekos plātņu apšuvuma tehniskajam stāvoklim, lai pie nepieciešamības, ieviestu korekcijas āra apdares plātņu ražošanas tehnoloģijā. Ja tiks konstatēts, ka šāds apdares materiāls ir ilgtspējīgs, tas tiks piedāvāts tirgū klientiem. Ēkai tika izstrādāts nebijis fasādes siltinājuma modelis, kur kā galvenais siltinājuma materiāls ir fibrolīta plātnes, mērķis - praksē pārliecināties par šī risinājuma ekonomisko, tehnoloģisko pamatotību un ilgtspēju. Ēkas monolītā betona sienas mijās ar koka rāmja pildījuma sienām, akustikas uzlabošanai iekšā pie koka sienām ir izmantots CEWOOD plātnes.

Konkurss Latvijas Būvniecības Gada balva, kuru jau 10 gadu garumā organizē biedrība Building Design and Construction Council (BDCC, buvniekupadome.lv), Gunita Jansone, Agrita Lūse, apkopo labāko paveikto arhitektūras un būvniecības jomā visā Latvijā un arī aiz valsts robežām, ja projektu īsteno Latvijas pilsoņi.


Par CEWOOD
CEWOOD ir Latvijas uzņēmums ar rūpnīcu Alūksnes novada Jaunlaicenē un biroju/noliktavu Rīgā, Daugavgrīvas šosejā 1. CEWOOD ražo pasaulē pieprasītas griestu un sienu apdares plātnes, tās sastāv no 100% dabiskas izcelsmes izejvielām - Latvijas skujkokiem, ūdens un cementa. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 100 darbinieki, kuri ar patiesu rūpību gatavo plātnes prasīgākajiem klientiem visā pasaulē. CEWOOD veiksmes pamatā ir 55 gadu pieredze ar materiālu, zaļā domāšana, materiāla ilgtspēja un īpaša uzmanība kā izejmateriālu atlasē, tā ražošanas procesā un klientu apkalpošanā.